Sistre Cila Uygulaması

Sistre Cila, parke bakım işlerinin genel tanımıdır. Sistre yıpranmış, çizilmiş, parke yüzeyinin zımpara makinesi ile çiziklerden lekelerden deformelerden arındırma işlemidir. Bu işlem için günümüzde son sistem toz emici vakumlu sistre makineleri kullanılmaktadır. Sistre işlemi ahşap olan bütün yer döşemelerine yapılır. Sırasıyla masif parke, lamine parke, rabıta, merdiven, dış mekân decklerde uygulanır. Sistre cila ya da wax uygulanan zeminler ilk gün ki gibi estetik kaliteli bir görünüme sahip olur. Parke bakım işleri iyi yetişmiş profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda geri dönüşü olmayacak sorunlarla karşılaşılabilir. Diğer cilalar kimyasal madde içerir koku yayarlar kuruma süresi 8-24 saattir. Konutlar için subazlı cilalar kullanılması tavsiye edilir, sağlık açısından güvenlidir.
 
Cafe, restoran, alışveriş merkezleri ve yoğun trafiğin bulunduğu mekânlarda solvent bazlı cila, selülozik cila kullanılması tavsiye edilir. Ahşap mekânlarda bakım aşamasında renk değişikliği yapmak mümkündür. Renklendirme işlemi renkli wax oil, ahşap renklendiricilerle, pinoteks ahşap boyaları ile zeminlerin renkleri istenilen tonlarda değişik yapılabilir.
 
Önemli: hizmet aldığınız ekibin kullandığı cila (vernik) ambalajlarının ağızları mühürlü olduğundan Emin olunuz ağzı açık ürünler güvenli değildirler. Detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçiniz.